Program “KSeF PRO” dla działów księgowych i biur rachunkowych

Krajowy System e-Faktur (KSeF):

 • przeobrazi znany dzisiaj obieg faktur i będzie obowiązkowy dla każdej firmy.
 • to wiele zmian w procedurach oraz rozwiązaniach technologicznych.
 • będzie miał także niebagatelny wpływ na cały system podatkowy.

Sprawdź Program KSeF PRO i przekonaj się sam, że warto wdrażać KSeF razem z nami!

Program KSeF PRO prowadzi księgowych i współpracujące z nimi osoby w organizacjach przez wdrożenie KSeF.

W 7 modułach i 50 odcinkach video eksperci prezentują tematykę KSeF i praktyczne rozwiązania.

Moduł 1. Faktury i korekty faktur – dr Andrzej Pałys

Moduł 2. Uprawnienia i autoryzacja – Adrian Lapierre

Moduł 3. Rozwiązania informatyczne i techniczne – Adrian Lapierre

Moduł 4. Współpraca na linii biznes – księgowość – dr Andrzej Pałys

Moduł 5. Procesy, procedury, organizacja pracy – Katarzyna Stawowa

Moduł 6. Podatki i kontrole podatkowe – Iwona Biernat-Baran

Moduł 7. KSeF a JPK_FA i JPK_VAT – Katarzyna Stawowa

Gwarantujemy udział w Programie KSeF PRO od momentu dołączenia do szóstego miesiąca od dnia obowiązkowego stosowania KSeF!

Będziemy razem z uczestnikami Programu podczas wdrożenia KSeF do 1 lipca 2024 . oraz po uruchomieniu KSef w Polsce, tak aby na bieżąco rozwiązywać pojawiające się problemy. 

Uczestnicy oraz eksperci Programu KSeF PRO tworzą unikalną społeczność ułatwiającą wymianę doświadczeń w nowej tematyce jaką jest KSeF, takie wsparcie pozwoli zaoszczędzić czas podczas wdrożenia.

Wspólne projekty i dyskusje w ramach społeczności pobudzają kreatywność i innowacyjność, tak niezbędne w nowych obszarach, a takim z pewnością jest KSeF. Z kolei dla ekspertów, aktywna społeczność to źródło bezcennego feedbacku, który pozwala na ciągłe doskonalenie Programu KSeF PRO i lepsze zrozumienie potrzeb uczestników.

Dołącz do nas!

Gwarantujemy udział w Programie KSeF PRO od momentu dołączenia do szóstego miesiąca od dnia obowiązkowego stosowania KSeF!

Będziemy razem z uczestnikami Programu podczas wdrożenia KSeF oraz po uruchomieniu KSef w Polsce, tak aby na bieżąco rozwiązywać pojawiające się problemy. 

KSeF to potężne narzędzie informatyczne Ministerstwa Finansów, z którym musisz współpracować, najlepiej bez problemów. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór technologii i skuteczne jej wdrożenie.

To podstawa skutecznego i bezproblemowego wdrożenia KSeF w każdej firmie, które powinno zagwarantować efektywną i bezpieczną współpracę z systemem Ministerstwa Finansów.

Zadaniem ekspertów Programu KSeF PRO jest prezentowanie optymalnych sposobów na opanowanie tematyki technologicznej podczas wdrożenia KSeF, podpowiadanie praktycznych rozwiązań i pomoc w unikaniu błędów, na które jesteśmy narażeni ze względu na całkowicie nowe zagadnienie jakim jest KSeF.

Gwarantujemy udział w Programie KSeF PRO od momentu dołączenia do szóstego miesiąca od dnia obowiązkowego stosowania KSeF!

Będziemy razem z uczestnikami Programu podczas wdrożenia KSeF oraz po uruchomieniu KSef w Polsce, tak aby na bieżąco rozwiązywać pojawiające się problemy. 

Eksperci Programu KSeF PRO to doświadczeni praktycy, których obecność gwarantuje, że przekazywana wiedza jest aktualna, rzetelna i co najważniejsze bezpośrednio związana z KSeF.

Program tworzy zespół ekspertów specjalizujących się w różnych obszarach działania organizacji. Dzięki temu uczestnicy uzyskują dostęp do rozwiązań z zakresu KSeF z podatków, technologii, procesów i procedur potrzebnych do wdrożenia KSeF w dziale księgowości lub biurze rachunkowym.

dr Andrzej Pałys

Doktor nauk prawnych, doradca podatkowy, doświadczony project manager obszaru technologii finansowych (FinTech). Posiada 12 letnie doświadczenie w firmach tzw. Wielkiej Czwórki. Na co dzień zajmuje się tworzeniem aplikacji księgowych i podatkowych, optymalizacją i automatyzacją procesów compliance oraz lokalizacją systemów ERP. Jest trenerem i wykładowcą akademickim oraz autorem licznych publikacji naukowych w tym pierwszej w Polsce monografii dotyczącej systemu KSeF. Entuzjasta rozwiązań technologicznych w podatkach, które automatyzują i przyspieszają prace. Popularyzator tematyki związanej z KSeF.

dr Adrian Lapierre

Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, audytów ISO 27001 oraz wdrażania systemów zarządzania bezpieczeństwem. Doświadczony programista i architekt, który od pierwszych dni udostępnienia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) skupił swoją uwagę na bezpiecznej i efektywnej integracji z tym systemem. W oparciu o swoją głęboką wiedzę techniczną i doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa, opracował otwarte oprogramowanie – klient KSeF dla kilku języków programowania, przyczyniając się tym samym do demokratyzacji dostępu do tego systemu. Jego zaangażowanie w tworzenie otwartego oprogramowania jest nie tylko odzwierciedleniem jego pasji do bezpieczeństwa i transparentności, ale również chęci dzielenia się wiedzą ze społecznością programistów. Współtworząc społeczność programistów zajmujących się integracją z KseF pomaga inspirować i kształcić innych, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego praca z międzynarodowymi firmami konsultingowymi, specjalizującymi się w integracji z KSeF rozwiązań opartych na SAP, zaowocowała poprawą bezpieczeństwa i efektywności w wielu organizacjach.

Iwona Biernat-Baran

Prawnik, doradca podatkowy (nr wpisu 12273). Posiada ponad 10 – letnie doświadczenie zawodowe związane z prawem podatkowym. Początki kariery związała z pracą w administracji skarbowej, m.in w urzędzie skarbowym oraz izbie skarbowej. Obecnie prowadzi kancelarię doradztwa podatkowego. Jest trenerem z zakresu podatku od towarów i usług (VAT). Jest autorką publikacji z zakresu prawa podatkowego oraz organizatorem i uczestnikiem wielu konferencji naukowych, na których prezentuje tematy związane z prawem podatkowym. Prezes Stowarzyszenia Naukowego Prawa Podatkowego, członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych, Przewodnicząca Kolegium Redakcyjnego Wydawnictw KIDP, członek Centrum Myśli Podatkowej Uczelni Łazarskiego. Wspiera i szkoli firmy, szczególnie księgowe w zakresie KSeF i konsekwencji podatkowych wdrażanych rozwiązań.

Katarzyna Stawowa

Doświadczony doradca podatkowy, tematyką podatkową zajmuje się zawodowo od 2007 r. – początkowo w jednej z firm tzw. “Wielkiej Czwórki”, następnie w innej firmie doradczej, a obecnie prowadząc własną kancelarię podatkową. Współpracuje zarówno z dużymi przedsiębiorstwami jak i mniejszymi podmiotami, firmami rodzinnymi, jednostkami samorządowymi, a także osobami fizycznymi. Uczestniczyła w wielu interdyscyplinarnych projektach z zakresu Tax Technology, w tym związanych z wdrożeniem Jednolitego Pliku Kontrolnego, projektowaniem narzędzi podatkowych ułatwiających raportowanie VAT czy opracowaniem rozwiązań umożliwiających weryfikację prawidłowości rozliczeń w zakresie podatku od towarów i usług w oparciu o wygenerowane pliki JPK. Obecnie wspomaga klientów w procesie przygotowania i wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur z perspektywy wymogów podatkowych.

Gwarantujemy udział w Programie KSeF PRO od momentu dołączenia do szóstego miesiąca od dnia obowiązkowego stosowania KSeF!

Będziemy razem z uczestnikami Programu podczas wdrożenia KSeF oraz po uruchomieniu KSef w Polsce, tak aby na bieżąco rozwiązywać pojawiające się problemy. 

Dołącz do Programu „KSeF PRO”

Zapewnij sobie i swojej firmie wsparcie we wdrożeniu KSeF.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi zmianami i rozwiązaniami.

Unikaj niepotrzebnych kosztów, ryzyka i dodatkowej pracy.

Wybierz wygodę i bezpieczeństwo, które zapewniają doświadczeni specjaliści od podatków i informatyki!

 

W programie „KSeF PRO” znajdziesz odpowiedzi na poniższe pytania:

 • Jak zorganizować pracę, aby dostosować się do wymogów KSeF?
 • Jak przygotować się do wdrożenia KSeF od strony podatkowej?
 • Jak chronić swoje dane i informacje?
 • Jak zadbać o terminowość fakturowania i rozliczeń podatkowych?
 • Jak administrować dostępami i uprawnieniami do KSeF?
 • Jak integrować własne systemy księgowe z KSeF?

Program „KSeF PRO” to:

 • spotkania online z ekspertami
 • 7 modułów dotyczących KSeF
 • 50 odcinków video (łączny czas ponad 9 godzin materiałów)
 • 7 transkrypcji odpowiadających każdemu z modułów
 • 50 e-booków
 • procedury i procesy
 • listy kontrolne
 • sesje Q&A
 • społeczność

Ważne dla biur rachunkowych – w cenie Programu KSeF PRO jest wzór Umowy o świadczenie usług księgowych i obsługę kadrowo-płacową. Umowa główna plus 7 załączników przygotowana pod kątem KSeF a także warunków prawnych i biznesowch, w tym RODO, AML czy MDR (schematy podatkowe). Kompleksowy wzór z wieloma wariantami dostepny wersji PDF oraz Word (łącznie 55 stron).

Gwarantujemy udział w Programie KSeF PRO od momentu dołączenia do szóstego miesiąca od dnia obowiązkowego stosowania KSeF!

Będziemy razem z uczestnikami Programu podczas wdrożenia KSeF oraz po uruchomieniu KSef w Polsce, tak aby na bieżąco rozwiązywać pojawiające się problemy.  

Bezpłatnie, dla każdego, zawsze w piątek! Najnowsze informacje i praktyczne wskazówki dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Bądź bieżąco z najważniejszymi zmianami w KSeF!

Czego możesz się spodziewać, będąc naszym subskrybentem?

 1. Najświeższe informacje o KSeF. Będziesz na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami dotyczącymi Krajowego Systemu e-Faktur, włączając w to zmiany w przepisach, nowe rozwiązania i procedury.
 2. Praktyczne wskazówki i porady. Nasz zespół ekspertów w tym obszarze pomoże Ci zrozumieć, jak efektywnie korzystać z wiedzy o KSeF, unikając błędów oraz optymalizując procesy związane z obowiązkowym e-fakturami.
 3. Szkolenia i webinaria. Będziesz miał dostęp do specjalnych szkoleń i webinariów, które pomogą Ci pogłębić swoją wiedzę na temat Krajowego Systemu e-Faktur i podniesienia swoich umiejętności w tym obszarze.
 4. Materiały i narzędzia. Skorzystasz z praktycznych materiałów, takich jak wzory dokumentów czy instrukcje, które ułatwią Ci pracę z nowymi wymaganiami przy wdrożeniu KSeF.

Gwarantujemy udział w Programie KSeF PRO od momentu dołączenia do szóstego miesiąca od dnia obowiązkowego stosowania KSeF!

Będziemy razem z uczestnikami Programu podczas wdrożenia KSeF oraz po uruchomieniu KSef w Polsce, tak aby na bieżąco rozwiązywać pojawiające się problemy. 

KSeF zrewolucjonizuje obecny proces wystawiania, przekazywania i odbierania faktur praktycznie w każdej firmie. Wprowadzi liczne modyfikacje w procedurach i stosowanych narzędziach informatycznych.

Dzięki Programowi KSeF PRO ułatwisz sobie tworzenie procesów i procedur, bo skorzystasz z gotowych projektów. Ten dział Programu będzie rósł razem z potrzebami uczestników, które będą się zmieniać na różnych etapach wdrożenia KSeF.

Gwarantujemy udział w Programie KSeF PRO od momentu dołączenia do szóstego miesiąca od dnia obowiązkowego stosowania KSeF!

Będziemy razem z uczestnikami Programu podczas wdrożenia KSeF oraz po uruchomieniu KSef w Polsce, tak aby na bieżąco rozwiązywać pojawiające się problemy. 

Zobacz kurs

Zawartość

 • 88 Odcinki
 • 82 Dokumenty